Parkers Parkrimp No‑Skive mellomtrykkskoblinger i 48‑serien er permanente, krympetype hydraulikkoblinger som muliggjør rask montering med Parkrimp‑familien av presseverktøy. Montering av No‑Skive slanger og koblinger krever ikke fjerning av ytterkappen på slangen. Dette eliminerer for tidlig svikt i hydraulikkslanger som kan oppstå når skiving utføres for langt eller for kort.
Koblingene i 48‑serien har krom‑6‑fri overflatebehandling og brukes sammen med Parkers stålflettede hydraulikkslanger, slik som GlobalCore med standard, tøff eller supertøff kappe, Elite No‑Skive med standard, tøff eller supertøff kappe, No‑Skive kompakte vannrengjøringsslanger, No‑Skive kompakte jernbaneslanger med brannhemmende kappe, hydraulikkslanger iht. EN 853 1SN / SAE 100R1AT, EN 853 2SN / SAE 100R2AT, suge- og returslanger iht. SAE 100R4, og en rekke andre slangetyper.
Parker Hannifin oppfyller også kravene i SAE J1273 og ISO 17165‑2, som legger særlig vekt på korrekt sammenstilling av slange og kobling, samt dokumentert kompatibilitet fra produsenten.
Markeder
- Bygg- og anleggsutstyr
- Sprøytestøping
- Transport
- Skogbruk og landbruk
- Materialhåndtering
- Papir- og masseindustri
Egenskaper og fordeler
- Matchet slange- og koblingssystem sikrer en godkjent og sikker kombinasjon, og gir høyeste kvalitet, sikkerhet og lengst mulig levetid for sluttproduktet.
- No‑Skive‑teknologi gir den enkleste, mest effektive og tryggeste monteringsprosessen for produsenter og montører.
Bruksområder
- Anleggsmaskiner
- Store sprøytestøpemaskiner
- Landbruks- og skogsmaskiner
- Containerhåndteringsmaskiner
- Høytrykksvaskere
- Papirmaskiner
Parker Parkrimp mellomtrykkskoblinger – 48‑serien er kompatible med følgende slanger
- 301SN, 301TC
- 304
- 387, 387TC, 387ST
- 421SN, 421RH
- 426, 436
- 441, 441RH
- 451TC
- 461LT
- 462, 462CLF, 462TC, 462ST
- 471TC
- 477, 477ST
- 487, 487TC, 487ST
- 493
- 811
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Teknologi | Fluid & Gas Handling |
| Belegg | Chromium 6 Free-plated |
| Industri | Industrial Manufacturing Equipment |
| Produkt type | Hose Fittings |
| Monteringslengde | 49 mm (see drawing legend A) |
| Port type | AGR-K |
| Divisjon | Polymer Hose Division Europe |
| Tilkobling 1 type | Hose |
| Merke | Parker |
| Tilkobling 1 størrelse | -4 (Size) |
| Kropp materiale | Steel |
| For væske type | Mineral Hydraulic Oil |
| Bruksområde | Hydraulics |
| Konfigurasjon | Hose to Port |
| Tilkoblingslengde | 26 mm (see drawing legend B) |
| Form | Straight |
| Maksimalt driftstrykk | 63.0 MPa |
| Tilkobling 2 type | Rigid |
| Spesifikasjoner møtt | BS 5200 |
| Tilkobling 2 størrelse | 1/4"-19 inch Thread |
| Divisjon Kun fasettert | Polymer Hose Division Europe |
| Sekskant størrelse | 14 mm (see drawing legend H) |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Form | Straight |
| Produkt stil | - |
| Tilkobling 2 type | Male BSP Taper Pipe - Rigid (60° Cone) |
| Port type | AGR-K |
| Port størrelse | 1/4" |
| Slange indre diameter | -4 |
| Kropp materiale | Steel |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 5.0000 |
| Beskrivelse | BSP DN06 E |
| Produktserie navn | Medium Pressure Parkrimp No-Skive Fittings - 48 Series |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 73079910 |
| Vekt | 0.0460 |
| Vekt måleenhet | KG |
