Parker sine proporsjonale trykkreduseringsventiler gir operatøren pålitelig ytelse i applikasjoner som krever trykkbegrensning. Ventilene kan håndtere flow opptil 37 l/min (10 gpm) og trykk opptil 210 bar (3000 psi). Parker sine proporsjonale trykkreduseringsventiler er ideelle for pilotkontroll eller funksjoner som sylindre der det kan være risiko for bøying (buckling) på grunn av overtrykk. Ventilene kan brukes sammen med enhver strømstyrt PWM‑ventildriver (Pulse Width Modulation). Den enkle og kompakte konstruksjonen gjør at ventilene kan benyttes på en rekke mobile, industrielle og produksjonsrelaterte maskiner.
Markeder:
- Diverse industri
- Diverse produksjon
- Diverse mobile applikasjoner
Funksjoner / fordeler:
- Lav hysterese
- Énstykkes kassettkonstruksjon
- Ikke‑magnetisk spole‑ og husdesign
Applikasjoner:
- Pilotkontroll
- Applikasjoner som er følsomme for overtrykk
Tilleggende teknisk innsikt:
Anbefales brukt sammen med en strømstyrt PWM‑ventildriver (Pulse Width Modulation).
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Strømforbruk | 19 W |
| Driftstemperatur | -34 to +121 °C |
| Trådnett skjerm inkludert | Yes |
| Maksimal dreneringsstrømningshastighet | 100 De-Energized, 750 In Regulating Zone @ 300 PSI (21 BAR) cm3/min |
| Spole mutter tiltrekkingsmoment | 4.1 Nm |
| Divisjon | Hydraulic Valve Systems Division |
| Tetningsmateriale | Nitrile |
| Maksimalt reguleringstrykk | 19 to 26 bar |
| Responstid | 10 ms |
| Kropp materiale | N/A |
| For væske type | Mineral-based or synthetic hydraulic fluids |
| Installasjonsmoment | 27 Nm |
| Spole type | 1/2" Super Coil High Watt (CCP) |
| Maksimal driftstemperatur | +121 °C |
| Hysterese | 3.5% |
| Funksjon | Proportional Pressure Reducing |
| Monteringstype | Screw in cartridge valve |
| Overstyringsfunksjonalitet | N/A |
| Konfigurasjon | Side Cylinder Port |
| Hulrom størrelse | C08-3 |
| Maksimalt driftstrykk | 210 bar |
| Maksimal tanktrykk | N/A psi |
| Vekt | 0.08 kg |
| Minimum driftstemperatur | -34 °C |
| Strømningshastighet | 5 gal/min |
| Filter effektivitetsvurdering | ISO 4406 18/16/13, SAE Class 4 |
| Maksimal strømningshastighet | 19 L/min |
| Ventil materiale | All parts steel. All operating parts hardened steel |
| Maksimal kinematisk viskositet | 45-2000 SSU (6 to 420 cSt) |
| Aktiveringstype | Electrical |
| Strøm | 1.4 at 12VDC (High watt), 0.7 at 24VDC (High watt) A |
| Strømningsretning | Inlet port 3, Reducing port 2, Tank port 1 |
| Frekvens | 100 to 400 Hz |
| Maksimal trykk innstilling | N/A psi |
| Driftstype | Solenoid operated |
| Lekkasjerate | N/A cm3/min |
| Maksimal innløpstrykk vurdering | 210 bar |
| Divisjon Kun fasettert | Hydraulic Valve Systems Division |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Maksimal innløpstrykk vurdering | 3000 PSI, 210 BAR |
| Maksimal strømningshastighet | 5 GAL/MIN, 19 L/MIN |
| Trådnett skjerm inkludert | Yes |
| Maksimalt reguleringstrykk | 270-375 PSI, 19-26 BAR |
| Overstyringsfunksjonalitet | N/A |
| Tetningsmateriale | Nitrile |
| Konfigurasjon | Side Cylinder Port |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 0.0000 |
| Beskrivelse | 2P3W CYL PORT PRESS REG VLV |
| Produktserie navn | Pressure Reducing Proportional Valves |
| Opprinnelsesland | MX |
| Toll kode | 8481809020 |
| Vekt | 0.0100 |
| Vekt måleenhet | LB |
