REGIONAL – Parker sine 2‑posisjons, 3‑veis kule‑type shuttle‑ventiler er konstruert for å passe inn i industristandard kavitetter og håndterer flow opptil 50 l/min (13 gpm) og trykk opptil 420 bar (6000 psi).
Parker sine 2‑posisjons, 3‑veis kule‑type shuttle‑ventiler har en plass‑ og kostnadsbesparende konstruksjon som passer i industristandard kavitetter og kan operere med hydraulisk systemflow opptil 50 l/min og trykk opptil 420 bar. Den enkle og effektive kulebaserte konstruksjonen gir svært hurtig respons og svært lav lekkasje, noe som gjør ventilene ideelle for sekvensering, lastfølende funksjoner eller for å overføre det høyeste trykket i en spesifikk del av den hydrauliske kretsen.
Markeder:
- Luftarbeidsutstyr (Aerial)
- Anleggsutstyr
- Skogsutstyr
- Materialhåndteringsutstyr
- Diverse industri
- Diverse produksjon
- Diverse mobile applikasjoner
Funksjoner / fordeler:
- Høy flowkapasitet
- Kule‑type konstruksjon for høy slitestyrke og lang levetid
- Minimal lekkasje – mindre enn 3 dråper/minutt
- Tolerant for kontaminasjon
- Alle utvendige deler er sinkbelagte
Applikasjoner:
- Sensing av høyest trykk mellom to linjer
- Sekvensering
- Lastfølende funksjoner (Load Sensing)
- Bremseaktuering
Tilleggende teknisk innsikt:
Ventilen består av en stålkule som tetter mot ett av to tilstøtende seter, og skaper en gjennomstrømningsbane fra det høyeste trykksignalet til ønsket funksjon. Når én av innløpsportene settes under trykk, presses kulen mot det motsatte setet, noe som blokkerer den ene inngangen og leder flow fra høytrykkssiden til utløpsporten.
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Maksimal innløpstrykk vurdering | 6000 PSI, 420 BAR |
| Strømningshastighet | 13 GAL/MIN, 50 L/MIN |
| Tetningsmateriale | Nitrile |
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Driftstemperatur | -34 to +121 °C |
| Divisjon | Hydraulic Valve Systems Division Europe |
| Tetningsmateriale | Nitrile |
| Standard strømningshastighets innstilling | 27 L/min |
| Kropp materiale | N/A |
| For væske type | Mineral-based or synthetic hydraulic fluids |
| Installasjonsmoment | 40 Nm |
| Maksimal driftstemperatur | +121 °C |
| Funksjon | Diverter |
| Konfigurasjon | 3-way Ball Type |
| Hulrom størrelse | C08-3 |
| Maksimalt driftstrykk | 420 bar |
| Vekt | 0.07 kg |
| Minimum driftstemperatur | -34 °C |
| Strømningshastighet | 50 L/min |
| Filter effektivitetsvurdering | ISO 4406 18/16/13, SAE Class 4 |
| Maksimal strømningshastighet | 50 L/min |
| Ventil materiale | All parts steel. All operating parts hardened steel |
| Maksimal kinematisk viskositet | 45-2000 SSU (6 to 420 cSt) |
| Aktiveringstype | Pressure Sensing |
| Lekkasjerate | 5 @ 6000 PSI (420 BAR) drops/min |
| Driftstype | Automatic |
| Maksimal innløpstrykk vurdering | 420 bar |
| Divisjon Kun fasettert | Hydraulic Valve Systems Division |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 1.0000 |
| Beskrivelse | SHUTTLE VALVE |
| Produktserie navn | Cartridge Ball Type Shuttle Valve |
| Opprinnelsesland | GB |
| Toll kode | 84812010 |
| Vekt | 0.0760 |
| Vekt måleenhet | KG |
