R4V06-53111A125 Pressure Relief Valve
Parker sine R4V/R6V trykkbegrensningsventiler leverer stabil og presis trykkstyring i krevende hydraulikksystemer. Med svært god energieffektivitet, fleksible opsjoner og mulighet for proporsjonal styring gir de en driftssikker løsning for industriell bruk. Serien er enkel å integrere og kan kombineres med PCD00A‑400 for optimal ytelse. Ideell for alt fra generelle hydraulikksystemer til presser og die‑casting‑applikasjoner.
Parker er godt kjent for sine trykkbegrensningsventiler av høy kvalitet, og seriene R4V/R6V og R4V/R6V Proportional for subplatemontering leverer stabil drift over hele trykkområdet. Dette bidrar til jevn og pålitelig systemdrift. Ventilene tilbyr også et bredt spekter av opsjoner og tilkoblingsmuligheter, noe som gjør dem svært anvendelige i ulike applikasjoner.
De pilotstyrte trykkbegrensningsventilene i serie R4V (DIN 24340 Form D) og R6V (DIN 24340 Form E) består av et manuelt eller proporsjonalt justert pilotsteg og et setetype hovedsteg. En avlastningsfunksjon med magnetstyrt retningsventil kan leveres for sirkulasjon ved minimumstrykk. Den proporsjonale versjonen gir optimal ytelse når den kombineres med den digitale forsterkermodulen PCD00A‑400.
Marked
- Industri
Egenskaper / fordeler
- Bredt utvalg av opsjoner – egnet for nesten alle applikasjoner
- Svært stabilt trykkbilde – støtter driftssikkerhet
- Meget gunstig trykk-/flow‑karakteristikk – bidrar til høy energieffektivitet
- Kort leveringstid
- R4V/R6V Proportional: optimalt tilpasset forsterkermodul PCD00A‑400
- Pilotstyrte ventiler med manuell eller proporsjonal magnetjustering
- To grensesnitt:
- R4V: subplate ISO 6264 (DIN 24340 Form D) med VV01 avlastningsventil
- R6V: subplate ISO 6264 (DIN 24340 Form E) med CETOP 03 avlastningsventil
- Tre trykknivåer
- Tre justeringsmetoder:
- håndratt
- mutter med plombering
- sylinderslås
- Fjernstyring via port X
- Mekanisk maks‑trykkjustering (tilleggsutstyr for R6V*P2)
Bruksområder
- Generelle hydraulikksystemer
- Industripresser
- Støpegods / die‑casting
Funksjon
Serie R4V/R6V
Systemtrykket i port P tilføres pilotstegets konus via kanal X. Pilotkonusen regulerer trykket i Z‑området over hovedpatronen, som i tillegg holdes lukket av hovedfjæren.Når pilottrykket overstiger innstilt verdi, åpner pilotkonusen og begrenser pilottrykket. Når systemtrykket overstiger pilottrykket pluss fjærkraften, åpner hovedpatronen mot port T og begrenser trykket i port P til justert nivå.
Serie R4V/R6V med avlastningsfunksjon (venting)
I tillegg til trykkbegrensningsfunksjonen kan en magnetstyrt avlastningsventil koble Z‑området til tank. Dette muliggjør oljesirkulasjon fra P til T med minimal trykkfall. Ventiltypen kan være:
- CETOP 03 standardventil (R6V)
- Sandwich‑enhet (R4V)
For begge varianter kan avlastningsfunksjonen velges til enten strømført eller strømløs posisjon, avhengig av ønsket funksjon.
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Port tilkobling | NG25 / CETOP 08 |
| Merking | Standard |
| Trykk justerings kontroll type | Hand knob |
| Koblingsalternativ | N/A |
| Trykk kontrollområde | 105 bar |
| Tilleggsvalg | N/A |
| Inngangsspenning | N/A |
| Tetningsmateriale | NBR |
| Dreneringsalternativ | Drain line external from subplate (Y port in mounting pattern) |
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Tetningsmateriale | NBR |
| Kropp materiale | Cast Iron |
| For væske type | Hydraulic Oil According to DIN 51524 |
| Maksimal driftstemperatur | 60 °C |
| Monteringstype | Subplate |
| Produkt serie | Pressure Valve |
| Maksimalt driftstrykk | 350 bar Port A, X |
| Vekt | 4.5 kg |
| Minimum driftstemperatur | -20 °C |
| Strømningshastighet | 300 L/min |
| Maksimal strømningshastighet | n/a |
| Trykk kontrollområde | 105 bar |
| Aktiveringstype | Manual |
| Driftstype | Pilot |
| Divisjon Kun fasettert | Hydraulic Valve Systems Division Europe |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 1.0000 |
| Beskrivelse | R4V06-53111A125 PRESSURE RELIEF VALVE |
| Produktserie navn | Pilot Operated Pressure Relief Valve, Subplate Mounting - Series R4V/R6V / R4V/R6V Proportional |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 84812010 |
| Vekt | 4.4000 |
| Vekt måleenhet | KG |
