PTC Trykkbegr Ventil 345Bar (6,9-103Bar) 3/4-16UNF
GLOBAL – Parker sine direktevirkende differanseareal trykkavlastningsventiler er utviklet for hurtigrespons i intermittente applikasjoner og fungerer ved trykk opptil 380 bar (5500 psi) og flow opptil 151 l/min (40 gpm). Ventilene har lavere lekkasjerate og lavere trykkøkning enn standard direktevirkende avlastningsventiler.
Parker sitt utvalg av differanseareal trykkavlastningsventiler gir utmerket trykkstyring i applikasjoner som krever hurtigvirkende avlastningsventiler med lav lekkasje. Ventilene håndterer driftstrykk opptil 380 bar (5500 psi) og flow opptil 151 l/min (40 gpm) i et bredt utvalg av kassettstørrelser. I motsetning til den direktevirkende familien av trykkavlastningsventiler, er Parker sine differansearealventiler konstruert slik at trykket kontrolleres på port 2 i kaviteten. Dette sikrer lav lekkasje gjennom ventilen, noe som er avgjørende i enkelte lastholdingsapplikasjoner. Konstruert med industristandard kavitetstyper kan Parker sine differanseareal trykkavlastningsventiler enkelt brukes i en rekke mobile og industrielle systemapplikasjoner.
Markeder:
- Landbruk
- Luftarbeidsutstyr (Aerial)
- Anleggsutstyr
- Industri
- Diverse produksjon
- Diverse mobile applikasjoner
Funksjoner / fordeler:
- Hurtigvirkende differansearealventiler for høy flowkapasitet
- Lavlekkende sfæriske poppets
- Høy flowkapasitet
- Mekaniske stopp som hindrer at fjæren går i bunn (solidifisering)
- Alle utvendige deler er sinkbelagte
Applikasjoner:
- Portavlastning
- Svingavlastning
- Motorbremsing
- Kryssport‑avlastningsapplikasjoner
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Monteringstype | Screw in cartridge valve |
| Maksimal innløpstrykk vurdering | 5500 PSI, 380 BAR |
| Strømningshastighet | 12 GAL/MIN, 45 L/MIN |
| Justeringsmekanisme | Screw |
| Trykk kontrollområde | 100-1500 PSI, 6.9-103.5 BAR |
| Standard innstillings trykk | 750 PSI, 51.7 BAR |
| Sprekketrykk | N/A |
| Tetningsmateriale | Nitrile |
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Driftstemperatur | -34 to +121 °C |
| Justeringsmekanisme | Screw |
| Divisjon | HydraulicValve Systems Division |
| Trykk kontroll følsomhet | 15 per turn bar |
| Minimum driftstrykk | 380 bar |
| Tetningsmateriale | Nitrile |
| Kropp materiale | N/A |
| For væske type | Mineral-based or synthetic hydraulic fluids |
| Installasjonsmoment | 31 Nm |
| Maksimal driftstemperatur | +121 °C |
| Funksjon | Direct Acting |
| Monteringstype | Screw in cartridge valve |
| Standard innstillings trykk | 51.7 bar |
| Konfigurasjon | Differential Area Relief, Differential Relief w/Reverse Flow Check |
| Hulrom størrelse | C08-2 |
| Maksimalt driftstrykk | 5500 psi |
| Maksimal tanktrykk | 350 bar |
| Spenningstrykk | N/A psi |
| Vekt | 0.19 kg |
| Tilbakestill trykk | 75% of pressure setting |
| Minimum driftstemperatur | -34 °C |
| Strømningshastighet | 45 L/min |
| Filter effektivitetsvurdering | ISO 4406 18/16/13, SAE Class 4 |
| Maksimal strømningshastighet | 45 L/min |
| Ventil materiale | All parts steel. All operating parts hardened steel |
| Port gjengestørrelse | N/A |
| Trykk kontrollområde | 6.9-103.5 bar |
| Maksimal kinematisk viskositet | 45-2000 SSU (6 to 420 cSt) |
| Aktiveringstype | Pressure Sensing |
| Maksimal trykk innstilling | 103.5 bar |
| Driftstype | Automatic |
| Lekkasjerate | .66 @ 75% Crack Pressure cm3/min |
| Maksimal innløpstrykk vurdering | 380 bar |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 0.0000 |
| Beskrivelse | RELIEF VALVE |
| Produktserie navn | Direct Acting Differential Area Relief Valves |
| Opprinnelsesland | MX |
| Toll kode | 8481400000 |
| Vekt | 0.4300 |
| Vekt måleenhet | LB |
