NG06, 3 POS Spool, DBL SOL 24VDC DIN w/o Plug
Parkers velprøvde direkte styrte proporsjonale DC‑ventilserier D1FB (NG06) og D3FB (NG10) er universelt anvendbare og tilbyr høy repeterbarhet samt lav hysterese. D1FB*EE med eksplosjonssikre magnetspoler muliggjør bruk i eksplosjonsfarlige områder.
D1FB / D3FB direkte styrte proporsjonale DC‑ventiler
De direkte styrte ventilene D1FB (NG06) og D3FB (NG10) er universelt anvendbare og leverer høy repeterbarhet samt lav hysterese, noe som gir forbedret prosessnøyaktighet.
D1FB og D3FB representerer Parkers lange erfaring innen proporsjonal DC‑ventilteknologi. Ventilene er egnet for applikasjoner som krever hastighetsregulering. Begge kan leveres enten med sleide/hylse‑design (DFB0) for maksimal presisjon eller med sleide/ventilhus‑design (DFB3) for høy nominell volumstrøm.
Parameterne kan lagres, endres og kopieres ved bruk sammen med den digitale effektforsterkeren PWD00A‑400.
Eksplosjonssikker utførelse – D1FB*EE
D1FB*EE‑serien med eksplosjonssikre magnetspoler er basert på standard D1FB‑serien. Den spesielle utformingen av magnetspolene muliggjør bruk i eksplosjonsfarlige områder. Eksplosjonsklassen er Ex e mb II T4 Gb for bruk i sone 1 og 2, i samsvar med ATEX‑direktivet. I tillegg har magnetspolene IECEx‑godkjenning.
Markeder
- Industri
- Maskinverktøy
- Gummi‑ og dekkindustri
Egenskaper / Fordeler
- Sleide/hylse‑ og sleide/ventilhus‑design – gir fleksibel anvendelse, enten for maksimal presisjon eller høy nominell volumstrøm
- Manuell overstyring – muliggjør aktivering av ventilen uten elektrisk strøm
- Lav hysterese – sikrer høy repeterbarhet og dermed forbedret prosess‑ og produktnøyaktighet
- Høyt dynamikknivå og store volumstrømmer – optimalisert prosesshastighet
- Kort leveringstid
- Kun D1FB*EE: Valgfri magnetspole for omgivelsestemperaturer opptil +60 °C, modifikasjon XG371
Bruksområder
Egnet for ulike hydrauliske applikasjoner
Maskinverktøy
Dekkpresser
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Port tilkobling | NG06 / CETOP 03 |
| Spole posisjon | Operated in position a or b |
| Spole design | Spool/body |
| Strømningshastighet | 30 / 15 L/MIN |
| Magnetventil alternativ | 24 V / 1.1 A |
| Magnetventil tilkobling | Connector as per EN 175301-803 |
| Spole kode | B32K |
| Spole type | Overlap |
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Monteringsposisjon | Unrestricted |
| Maksimal væsketemperatur | 60 °C |
| Minimum kinematisk viskositet | 20 cSt |
| Tetningsmateriale | NBR |
| Elektronikktype | External |
| Kropp materiale | Cast Iron |
| For væske type | Hydraulic Oil According to DIN 51524 ... 535 |
| Maksimal driftstemperatur | 60 °C |
| Hysterese | < 6 % |
| Funksjon | 3-way |
| Monteringstype | Subplate |
| Produkt serie | Proportional DC Valve |
| Maksimalt driftstrykk | 350 bar |
| Inntrengningsbeskyttelsesvurdering | IP65 in accordance with EN 60529 |
| Vekt | 2.2 kg |
| Minimum omgivelsestemperatur | -20 °C |
| Minimum driftstemperatur | -20 °C |
| Filter effektivitetsvurdering | ISO 4406; 18/16/13 |
| Maksimal strømningshastighet | n/a |
| Maksimal omgivelsestemperatur | 60 °C |
| Trykk differensial | 5 bar |
| Maksimal kinematisk viskositet | 400 cSt |
| Aktiveringstype | Solenoid |
| Minimum væsketemperatur | -25 °C |
| Driftstype | Direct |
| Lekkasjerate | < 60 ml/min |
| Divisjon Kun fasettert | Hydraulic Valve Systems Division Europe |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 1.0000 |
| Beskrivelse | D1FBB32KC0NJW314 PROP. DIRECT CONTROL VALVE |
| Produktserie navn | Direct Operated Proportional Directional Control Valve - Series D1FB / D3FB |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 84812010 |
| Vekt | 2.2000 |
| Vekt måleenhet | KG |
