Load Control Valve 3:1 , 138-350 Bar
GLOBAL – Parker sine pilotstyrte lastkontrollventiler opererer uavhengig av nedstrømstrykket for å forhindre at laster løper ukontrollert under dynamiske forhold ved hjelp av et pilotsignal. Ventilene håndterer trykk opptil 420 bar (6000 psi) og flow opptil 350 l/min (90 gpm).
Parker sine pilotstyrte last‑holdings-/motvektsventiler er en kombinasjon av en trykkavlastningsventil, sekvensventil og flowkontrollventil som kan håndtere trykk opptil 420 bar (6000 psi) og flow opptil 350 l/min (90 gpm). Disse robuste ventilene gjør det mulig for operatøren å beholde kontroll over lasten ved å forhindre at den løper fra pumpen, samtidig som de beskytter mot termisk ekspansjon. Det brede utvalget av pilotforhold gjør det mulig for ventilen å åpne basert på et gitt mottrykk spesifikt for applikasjonen, som kan være betydelig lavere enn fjærens trykkinnstilling. Denne funksjonen gir forutsigbar og konsistent kontroll av lasten gjennom hele senkeforløpet.
Markeder:
- Luftarbeidsutstyr (Aerial)
- Anleggsutstyr
- Materialhåndteringsutstyr
- Diverse industri
- Diverse mobile applikasjoner
Funksjoner / fordeler:
- Herdede og presisjons-slipte deler for lang levetid
- Poppet‑design med minimal lekkasje
- Manipuleringssikre versjoner tilgjengelig
- Enkel kassettventil med integrert tilbakeslagsventil for reverse flow
- Tilgjengelige pilotforhold fra 8:1 til 1,5:1
- Alle utvendige deler er sinkbelagte
Applikasjoner:
- Lastholding
- Posisjonsholding
Tilleggende teknisk innsikt:
Lastkontrollventilene er lastassisterte, noe som betyr at pilottrykket virker på differansen mellom ventilens innstilling og lasten ved det gitte pilotforholdet. Ventilen bør alltid settes til minst 30 % høyere enn det maksimale lastinduserte trykket for å sikre korrekt lukking.
Dimensjonering av en motvektsventil krever nøye vurdering, siden flowbehovet vanligvis er høyere enn systempumpens flow. I en sylinderapplikasjon kan for eksempel returflow være opptil dobbelt så høy som systemflow. Overdimensjonering kan imidlertid føre til ustabilitet.
På grunn av dynamiske lastvariasjoner i mange applikasjoner kan det være nødvendig å bruke et lavere pilotforhold eller montere en dyse i pilotlinjen for å oppnå stabilitet. Ventilen påvirkes også av mottrykk, og det må tas hensyn til dette, spesielt i proporsjonale og lukket‑senter‑systemer.
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Pilottrykk forhold | 3:1 |
| Monteringstype | Threaded Cartridge Valve |
| Maksimal strømningshastighet | 12 GAL/MIN, 45 L/MIN |
| Holde trykk | 3000 PSI, 210 BAR |
| Justeringsmekanisme | Screw |
| Trykk kontrollområde | 2400-5000 PSI, 166-350 BAR |
| Port størrelse | N/A |
| Tetningsmateriale | Nitrile |
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Driftstemperatur | -34 to 121 °C |
| Justeringsmekanisme | Screw Adjustment |
| Pilottrykk forhold | 3:01 |
| Divisjon | Hydraulic Valve Systems Division |
| Trykk kontroll følsomhet | n/a |
| Tetningsmateriale | Nitrile |
| Kropp materiale | n/a |
| For væske type | Synthetic Hydraulic Fluids |
| Installasjonsmoment | 16 lb-ft |
| Port størrelse | n/a |
| Maksimal driftstemperatur | 121 °C |
| Funksjon | Counterbalance Valve |
| Monteringstype | Threaded Cartridge Valve |
| Hulrom størrelse | C10-3 |
| Pilot lokasjon | External |
| Maksimalt driftstrykk | 350 bar |
| Holdetrykk | 210 bar |
| Vekt | 0.23 kg |
| Minimum driftstemperatur | -34 °C |
| Strømningshastighet | 45 L/min |
| Filter effektivitetsvurdering | SAE Class 4 |
| Maksimal strømningshastighet | 45 L/min |
| Ventil materiale | Hardened Steel (all operating parts) |
| Port gjengestørrelse | N/A |
| Trykk kontrollområde | 166 to 350 bar |
| Maksimal kinematisk viskositet | 45-2000 SSU (6 to 420 cSt) |
| Aktiveringstype | Pilot Operated |
| Strømningsretning | Pilot port 3 |
| Lekkasjerate | 5 drops/min @ 80% of Setting |
| Maksimal innløpstrykk vurdering | 380 bar |
| Divisjon Kun fasettert | Hydraulic Valve Systems Division |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 0.0000 |
| Beskrivelse | CBV 3:1 3300 PSI |
| Produktserie navn | Standard Pilot Assisted Load Control Valves |
| Opprinnelsesland | MX |
| Toll kode | 8481400000 |
| Vekt | 0.5000 |
| Vekt måleenhet | LB |
