Parker doble strupe-/sjekkventiler i FM-serien, i sandwichutførelse, gir enkel konfigurasjon av stablesystemer og et svært godt forhold mellom pris og ytelse. De er valgfritt tilgjengelige med sylindrisk nål for finjustering i NG06 og NG10.
Doble strupe-/sjekkventiler i FM-serien i NG06, NG10, NG16 og NG25 inngår i Parkers komplette program av sandwichplateventiler og gir høy gjennomstrømning med lavt trykkfall for presise og energieffektive prosesser. De muliggjør enkel konfigurasjon av konvensjonelle ventilstabler. Strupe- og sjekkventiler er plassert i port A og B.
Markeder:
- Industri
- Maskinverktøy
Funksjoner/Fordeler:
- Kompakt, velprøvd design – sikrer pålitelig drift i konvensjonelle stablesystemer
- To typer målenåldesign (FM2 og FM3) – gjør det mulig å velge optimale strupekarakteristikker for applikasjonen
- Store bypass-sjekkventiler – muliggjør høy gjennomstrømning med lavt trykkfall
- Svært godt forhold mellom pris og ytelse
- Kort leveringstid
- Fire størrelser:
- NG06 (CETOP 03 / NFPA D03)
- NG10 (CETOP 05 / NFPA D05)
- NG16 (CETOP 07 / NFPA D07)
- NG25 (CETOP 08 / NFPA D08)
Applikasjoner:
Egnet for generelle hydrauliske applikasjoner
Maskinverktøy
Funksjon:
FM2 og FM3 kan brukes som strupeventil i «meter-in» eller «meter-out»-funksjon ved å endre monteringsposisjon.FM4 kan bestilles som enten «meter-in» eller «meter-out» basert på bestillingskoden.FM6 er kun tilgjengelig som «meter-out»-regulering.
Strupe-/sjekkventilen kan også brukes til å påvirke omstillingstiden på pilotstyrte retningsventiler. I slike tilfeller plasseres ventilen mellom pilotsteget (CETOP 03, NG06) og hovedsteget (CETOP 05, NG10 opp til CETOP 10, NG32).
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Port tilkobling | NG06 / CETOP 03 |
| Versjon | Meter-in or meter-out throttle |
| Belegg | without coating |
| Justeringsmekanisme | Hexagon socket |
| Maksimalt driftstrykk | 350 bar |
| Nål type | Standard |
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Monteringsposisjon | Unrestricted |
| Tilkoblingsstørrelse | N/A |
| Tilkoblingstype | N/A |
| Tetningsmateriale | FPM |
| Kropp materiale | Steel |
| Maksimal driftstemperatur | 70 °C |
| Monteringstype | Sandwich plate |
| Konfigurasjon | N/A |
| Produkt serie | Throttle check valve |
| Maksimalt driftstrykk | 350 bar |
| Spenningstrykk | 0.5 bar |
| Vekt | 1.3 kg |
| Minimum driftstemperatur | -20 °C |
| Maksimal strømningshastighet | 80 L/min |
| Aktiveringstype | Manually |
| Strømningsretning | N/A |
| Divisjon Kun fasettert | Hydraulic Valve Systems Division Europe |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 1.0000 |
| Beskrivelse | FM2DDSVHT10 THROTTLE CHECK VALVE |
| Produktserie navn | Throttle Check Valve - Series FM |
| Opprinnelsesland | CH |
| Toll kode | 84812010 |
| Vekt | 1.3000 |
| Vekt måleenhet | KG |
