Parkers tilbakeslagsventiler med nominelle trykkratinger opp til PN 420 bar finnes i et bredt spekter av varianter, noe som gjør dem svært fleksible i bruk. Utvalget starter med RHD‑varianten med rørtilkobling i begge ender, RHV/RHZ med rørtilkobling til utvendig stud, RHDI med innvendig gjenge i begge ender, RVP som ventilpatroner, og strekker seg helt til I‑TL‑variantene med interne ventildeler.
Tilbakeslagsventilene leveres i stål, rustfritt stål og messing. Tetninger i NBR eller FKM kan leveres på forespørsel. Alle Parker tilbakeslagsventiler er pakket slik at de er beskyttet mot forurensning.
Ventilene kan brukes med hydraulikkolje og hydrauliske væsker med lav brennbarhet (unntak: ikke egnet for HFC‑væsker; for HFD‑væsker kreves FKM‑tetninger). Alle ventiler er trykktestet med luft. De er ikke egnet for bruk med damp, brennbare/eksplosive gasser eller oksygen.
Markeder:
- Bilindustri
- Forsvarsindustri
- Energi
- Miljø
- Industri
- Infrastruktur
- Maskinverktøy
- Materialhåndtering
- Mobile applikasjoner
- Olje og gass
- Kraftproduksjon
- Prosessindustri
- Transport
- Vann
Applikasjoner:
- Egnet for generelle hydrauliske applikasjoner
Funksjoner / fordeler med tilbakeslagsventiler:
- Presis funksjon – Parkers tilbakeslagsventiler har vist driftssikkerhet millioner av ganger og står som et bevis på påliteligheten i dette produktsortimentet
- Kombinert myk- og metalltetning – lekkasjefri funksjon med myktetning i konen og metallstøttet tetning gir økt sikkerhet for både produkt og hydraulikksystem
- Stor fleksibilitet – takket være et bredt utvalg av varianter kan ventilene tilpasses mange ulike applikasjoner
- Interne deler i rustfritt stål med FPM‑tetninger er tilgjengelig for enda flere bruksområder
- Alle ventiler pakkes mot forurensning, noe som bidrar til økt kvalitet og driftssikkerhet
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Tilkobling 3 størrelse | n/a |
| Tilkobling 1 type | EO 24° cone end |
| Tilkobling 1 størrelse | G 3/8 A inch |
| Tilkobling 3 type | n/a |
| Tetningsmateriale | NBR |
| Kropp materiale | Steel |
| Maksimal driftstemperatur | +120 °C |
| Monteringstype | Screw |
| Konfigurasjon | n/a |
| Maksimalt driftstrykk | 400 bar |
| Spenningstrykk | 1 bar |
| Minimum driftstemperatur | -40 °C |
| Tilkobling 2 type | Male BSPP thread - ED-seal (ISO 1179) |
| Maksimal strømningshastighet | n/a |
| Aktiveringstype | Mechanical |
| Tilkobling 2 størrelse | 12 mm |
| Strømningsretning | Tube to Port |
| Divisjon Kun fasettert | High Pressure Connectors Europe Division |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Tilkobling 1 størrelse | G 3/8 A |
| Tilkobling 1 rør ytre diameter | 12 mm |
| Konstruksjonsmaterialer | Steel |
| Tilkobling 2 rør ytre diameter | n/a |
| Tilkobling 2 type | Male BSPP thread - ED-seal (ISO 1179) |
| Valgfritt tilbehør | n/a |
| Produkt serie | Light |
| Tilkobling 2 størrelse | n/a |
| Tilkobling 1 type | 24° Cone end |
| Nominell indre diameter | 9.5 mm |
| Strømningsretning | Tube to Port |
| Tetningsmateriale | NBR |
| Produkt type | Non return valve for 1 tube |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 3.0000 |
| Beskrivelse | EO Non return valve |
| Produktserie navn | Ermeto DIN Non return valves |
| Opprinnelsesland | PL |
| Toll kode | 84812010 |
| Vekt | 0.1614 |
| Vekt måleenhet | KG |
