Parkers svært robuste tilbakeslagsventiler i seriene RK og RB sikrer pålitelig drift selv ved høye driftstrykk (opptil 700 bar). De er konstruert for å skrus direkte inn i enkle, gjengede hulrom. Tilkoblingen er O-ring‑tettet mot 118° anleggsflate i monteringshulrommet. Ventilhuset leveres som én enhet, med en fjærbelastet, herdet og polert halvkule av rustfritt lagerstål på innsiden. Ventilsetet er også herdet og slipt.
Markeder:
- Industri
Egenskaper/Fordeler:
- Velprøvd og solid konstruksjon – svært gode slitasjeegenskaper
- Null lekkasje i lukket posisjon – sikrer pålitelig funksjon
- Kort leveringstid
- To varianter:
– RK: monteres i stengt strømningsretning
– RB: monteres i åpen strømningsretning
Bruksområder:
- Egnet for generelle hydrauliske applikasjoner
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Monteringsposisjon | Unrestricted |
| Tilkoblingsstørrelse | G1/8A |
| Tilkoblingstype | Thread (DIN ISO 228/1) |
| Tetningsmateriale | NBR |
| Kropp materiale | Steel |
| Maksimal driftstemperatur | 60 °C |
| Monteringstype | Screw-in mounting |
| Konfigurasjon | Mounted in the blocked direction |
| Produkt serie | Check valve |
| Maksimalt driftstrykk | 700 bar |
| Spenningstrykk | 0.15 bar |
| Vekt | 5 g |
| Minimum driftstemperatur | -20 °C |
| Maksimal strømningshastighet | 10 L/min |
| Aktiveringstype | Mechanical |
| Strømningsretning | N/A |
| Divisjon Kun fasettert | Hydraulic Valve Systems Division Europe |
| Konfigurasjon | Mounted in the blocked direction |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Gjenge størrelse | G1/8A |
| Maksimal strømningshastighet | 10 l/min |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 1.0000 |
| Beskrivelse | RK0 CHECK VALVE |
| Produktserie navn | Threaded Check Valves - Series RK, RB |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 84812010 |
| Vekt | 0.0023 |
| Vekt måleenhet | KG |
