Parkers kjemikaliebestandige PTFE-slanger har svært god kjemisk kompatibilitet og tåler temperaturer opp til +450 °F, unntatt i kapslede (jacketed) design. PTFE-flettede slanger brukes i en rekke applikasjoner, blant annet kjemikalieoverføringslinjer, høytemperatur generell hydraulikk og kjølelinjer. PTFE-innerkjernen motstår fukt og har den laveste friksjonskoeffisienten av alle kjente plastmaterialer, noe som reduserer trykkfall og avleiringer.
Parker 919B PTFE-slanger bør brukes ved transport av ikke-ledende væsker som oljer, maling, drivstoff eller damp.Parkers PTFE-slanger med rustfri stålomfletting er tilgjengelige med kapsling i silikon eller polyuretan.
Markeder
Fluidhåndtering
Medisinsk
Olje- og gasservice
Transport
Militært
Komprimert gass
Egenskaper og fordeler
- PTFE-slanger gir svært god kjemisk kompatibilitet for sikker og effektiv kjemikalieoverføring
- Tåler ekstreme temperaturer fra –100 °F til +450 °F
- Motstår fukt
- Lav friksjon reduserer trykkfall og avleiringer
- Kan damp-renses
- Tilgjengelig med ekstrudert silikonjakke for et rent og jevnt ytre (919J)
- Tilgjengelig med ripefri, slitesterk polyuretanjakke som beskytter stålarmeringen mot slitasje, frynsing og forurensning (919U)
Applikasjoner
- Kjemikalieoverføring
- Generell hydraulikk
- Komprimert luft/gasser
- Påføring av lim og klebemidler
- Kjølelinjer
- Medisinske gasser
Tekniske spesifikasjoner
- Bruk slangetype 919B med statisk dissipativ innerkjerne ved transport av ikke-ledende væsker som oljer, maling, drivstoff, damp m.m.
- Slanger med kappe må skrelles (skives) før montering av koblinger
- Sprengtrykk er 4x maksimalt arbeidstrykk ved 73 °F (23 °C)
- Innvendig diameter er nominell
- Utvendig diameter er maksimal
- Andre farger tilgjengelig på forespørsel
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Produkt stil | Smoothbore |
| Vakuum trykk vurdering | 711 mm-Hg |
| Designfaktor | 4:1 |
| Produkt type | PTFE Hose |
| Ytre diameter | 14.3 mm |
| Innvendig diameter | 10.4 mm |
| Maksimal driftstemperatur | 450 °F |
| Bruksområde | Compressed Air/Gases |
| Slange innerrør materiale | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Slange forsterkningsmateriale | Braid of Stainless Steel |
| Medier | Water |
| Maksimalt driftstrykk | 13.8 MPa |
| Størrelse | -8 |
| Vekt | 0.19 kg/m |
| Minimum driftstemperatur | -100 °F |
| Kompatibel kobling | 90 Series |
| Spesifikasjoner møtt | SAE 100R14A |
| Dekselmateriale | n/a |
| Minimum bøy radius | 127 mm |
| Divisjon Kun fasettert | Parflex Division |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Lengde | Random |
| Slange type | SS Braid, Natural |
| Størrelse | -8 |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 1.0000 |
| Beskrivelse | TFE HOSE |
| Produktserie navn | PTFE Hose - 919 Series |
| Opprinnelsesland | FR |
| Toll kode | 39173900 |
| Vekt | 0.0010 |
| Vekt måleenhet | KG |
