Parker sine Parkrimp No‑Skive mediumtrykkskoblinger i 48‑serien er permanente, krympbare hydraulikkkoblinger som muliggjør rask montering sammen med Parkrimp‑krympemaskinene. Montering av No‑Skive‑slanger og koblinger krever ikke fjerning av slangens ytterkappe. Dette eliminerer risikoen for for tidlig svikt i hydraulikkslanger som følge av avskaving som er for lang eller for kort.
Koblinger i 48‑serien har krom‑6‑fri overflatebehandling og brukes sammen med Parker stålomspunnede hydraulikkslanger som:
- GlobalCore med standard, tough eller super tough kappe
- Elite No‑Skive med standard, tough eller super tough kappe
- No‑Skive Compact slanger for vannrengjøring
- No‑Skive Compact Rail‑slanger med flammehemmende kappe
- Hydraulikkslanger i henhold til EN 853 1SN / SAE 100R1AT
- EN 853 2SN / SAE 100R2AT
- Suge- og returslanger i henhold til SAE 100R4
- Og en rekke andre kompatible slanger
Parker Hannifin tilfredsstiller også kravene i SAE J1273 og ISO 17165‑2, som legger stor vekt på riktig kombinasjon av slange og kobling, samt dokumentert kompatibilitet fra produsenten.
Markeder
- Bygg- og anleggsutstyr
- Sprøytestøping
- Transport
- Skogbruk og landbruk
- Materialhåndtering
- Papir- og masseindustri
Egenskaper og fordeler
- Matchet slange‑ og koblingssystem som sikrer en godkjent og trygg kombinasjon, høy kvalitet og lang levetid
- No‑Skive‑teknologi som gir en enkel, effektiv og trygg produksjonsprosess
Bruksområder
- Anleggsmaskiner
- Store sprøytestøpemaskiner
- Landbruks- og skogsmaskiner
- Containerhåndteringsmaskiner
- Høytrykksvaskere
- Papirmaskiner
Kompatible slanger
- 301SN, 301TC
- 304
- 387, 387TC, 387ST
- 421SN, 421RH
- 426, 436
- 441, 441RH
- 451TC
- 461LT
- 462, 462CLF, 462TC, 462ST
- 471TC
- 477, 477ST
- 487, 487TC, 487ST
- 493
- 811
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Teknologi | Fluid & Gas Handling |
| Belegg | Chromium 6 Free-plated |
| Industri | Industrial Manufacturing Equipment |
| Produkt type | Hose Fittings |
| Monteringslengde | 50 mm (see drawing legend A) |
| Port type | DKOS |
| Divisjon | Polymer Hose Division Europe |
| Tilkobling 1 type | Hose |
| Rør ytre diameter | 8 mm |
| Merke | Parker |
| Tilkobling 1 størrelse | -4 (Size) |
| Kropp materiale | Steel |
| For væske type | Hydraulic Fluids |
| Bruksområde | Hydraulics |
| Konfigurasjon | Hose to Port |
| Dråpe lengde | 29 mm (see drawing legend E) |
| Tilkoblingslengde | 26 mm (see drawing legend B) |
| Form | Elbow 90° |
| Maksimalt driftstrykk | 63.0 MPa |
| Tilkobling 2 type | Metric S |
| Spesifikasjoner møtt | ISO 12151-2-SWE-S |
| Tilkobling 2 størrelse | M16x1.5 mm Thread |
| Divisjon Kun fasettert | Polymer Hose Division Europe |
| Sekskant størrelse | 19 mm (see drawing legend W) |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Form | Elbow 90° |
| Produkt stil | - |
| Tilkobling 2 type | Female Metric S - Swivel (24° Cone with O-Ring) |
| Port type | DKOS |
| Port størrelse | 8 mm |
| Slange indre diameter | -4 |
| Kropp materiale | Steel |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 20.0000 |
| Beskrivelse | DKOS 90 DN06 ZJ |
| Produktserie navn | Medium Pressure Parkrimp No-Skive Fittings - 48 Series |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 73079290 |
| Vekt | 0.0890 |
| Vekt måleenhet | KG |
