Parker sine Parkrimp No‑Skive mediumtrykkskoblinger i 48‑serien er permanente, krympbare hydraulikkkoblinger som muliggjør rask montering sammen med Parkrimp‑krympemaskinene. Montering av No‑Skive‑slanger og koblinger krever ikke fjerning av slangens ytterkappe. Dette eliminerer risikoen for tidlig svikt i hydraulikkslanger som følge av for lang eller for kort avskaving.
Koblinger i 48‑serien har krom‑6‑fri overflatebehandling og brukes sammen med Parker stålomspunnede hydraulikkslanger, som for eksempel:
- GlobalCore med standard, tough eller super tough kappe
- Elite No‑Skive med standard, tough eller super tough kappe
- No‑Skive Compact slanger for vannrengjøring
- No‑Skive Compact Rail‑slanger med flammehemmende kappe
- Hydraulikkslanger iht. EN 853 1SN / SAE 100R1AT
- Hydraulikkslanger iht. EN 853 2SN / SAE 100R2AT
- Suge‑ og returslanger iht. SAE 100R4
- Og en rekke andre kompatible slanger
Parker Hannifin tilfredsstiller også kravene i SAE J1273 og ISO 17165‑2, som legger stor vekt på riktig kombinasjon av slange og kobling, samt dokumentert kompatibilitet fra produsenten.
Markeder
- Anleggsutstyr
- Sprøytestøping
- Transport
- Skogbruk og landbruk
- Materialhåndtering
- Papir- og masseindustri
Egenskaper og fordeler
- Matchet slange- og koblingssystem som sikrer en godkjent og trygg kombinasjon, høyeste kvalitet og lengst mulig levetid for sluttproduktet
- No‑Skive‑teknologi som gir den enkleste, mest effektive og sikreste produksjonsprosessen for montørene
Bruksområder
- Alt av anleggsutstyr
- Store sprøytestøpemaskiner
- Landbruks- og skogbruksmaskiner
- Maskiner for containerhåndtering
- Høytrykksvaskere
- Papirmaskiner
Kompatible slanger for Parker Parkrimp fittings – 48‑serien
- 301SN, 301TC
- 304
- 387, 387TC, 387ST
- 421SN, 421RH
- 426, 436
- 441, 441RH
- 451TC
- 461LT
- 462, 462CLF, 462TC, 462ST
- 471TC
- 477, 477ST
- 487, 487TC, 487ST
- 493
- 811
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Teknologi | Fluid & Gas Handling |
| Belegg | Zinc-nickel |
| Industri | Off-road Machinery |
| Produkt type | Hose Fittings |
| Monteringslengde | 61 mm (see drawing legend A) |
| Port type | DKOL |
| Divisjon | Polymer Hose Division Europe |
| Tilkobling 1 type | Hose |
| Rør ytre diameter | 10 mm |
| Merke | Parker |
| Tilkobling 1 størrelse | -5 (Size) |
| Kropp materiale | Steel |
| For væske type | Coolants (Water-Glycol) |
| Bruksområde | Hydraulics |
| Konfigurasjon | Hose to Port |
| Dråpe lengde | 30 mm (see drawing legend E) |
| Tilkoblingslengde | 37 mm (see drawing legend B) |
| Form | Elbow 90° |
| Maksimalt driftstrykk | 40.0 MPa |
| Tilkobling 2 type | 24° Cone (with O-Ring) |
| Spesifikasjoner møtt | ISO 12151-2-SWE-L |
| Tilkobling 2 størrelse | M16x1.5 mm Thread |
| Divisjon Kun fasettert | Polymer Hose Division Europe |
| Sekskant størrelse | 19 mm (see drawing legend W) |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Form | Elbow 90° |
| Produkt stil | - |
| Tilkobling 2 type | Female Metric L - Swivel (24° Cone with O-Ring) |
| Port type | DKOL |
| Port størrelse | 10 mm |
| Slange indre diameter | -5 |
| Kropp materiale | Steel |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 20.0000 |
| Beskrivelse | DKOL 90 DN08 ZJ |
| Produktserie navn | Medium Pressure Parkrimp No-Skive Fittings - 48 Series |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 73079290 |
| Vekt | 0.0840 |
| Vekt måleenhet | KG |
