Parker Parkrimp No‑Skive medium pressure fittings (48‑serien) er permanente, krympede hydraulikkfittings som muliggjør rask montering sammen med Parkers familie av Parkrimp‑krympemaskiner. Montering av No‑Skive slanger og fittings krever ikke at slangens ytterkappe fjernes. Dette eliminerer tidlig svikt i hydraulikkslanger som kan oppstå ved for lang eller for kort skiving.
48‑seriens fittings har krom‑6‑fri overflatebehandling og brukes sammen med Parkers stålarmerte hydraulikkslanger, slik som:
- GlobalCore med standard, tøff eller supertøff ytterkappe
- Elite No‑Skive med standard, tøff eller supertøff ytterkappe
- No‑Skive kompakte slanger for vannrengjøring
- No‑Skive kompakte jernbaneslanger med flammesikker ytterkappe
- Hydraulikkslanger iht. EN 853 1SN / SAE 100R1AT
- Hydraulikkslanger iht. EN 853 2SN / SAE 100R2AT
- Suge‑ og returslanger iht. SAE 100R4
- Og mange flere
Parker Hannifin oppfyller også kravene i SAE J1273 og ISO 17165‑2, som legger særlig vekt på korrekt matching av slange og fittings, samt produsentdokumentert kompatibilitet.
Markeder
- Anleggsutstyr
- Sprøytestøping
- Transport
- Skogbruk og landbruk
- Materialhåndtering
- Masse‑ og papirindustri
Egenskaper / fordeler
- Matchet slange‑ og fittingssystem som garanterer en godkjent og sikker kombinasjon, med høy kvalitet og maksimal levetid for sluttproduktet.
- No‑Skive‑teknologien gir den enkleste, mest effektive og tryggeste produksjonsprosessen for montørene.
Bruksområder
- Alt anleggsutstyr
- Store sprøytestøpemaskiner
- Landbruks‑ og skogsmaskiner
- Containerhåndteringsmaskiner
- Høytrykksvaskere
- Papirmaskiner
Kompatible slanger (48‑serien)
- 301SN, 301TC
- 304
- 387, 387TC, 387ST
- 421SN, 421RH
- 426, 436
- 441, 441RH
- 451TC
- 461LT
- 462, 462CLF, 462TC, 462ST
- 471TC
- 477, 477ST
- 487, 487TC, 487ST
- 493
- 811
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Teknologi | Fluid & Gas Handling |
| Belegg | Zinc-nickel |
| Industri | Transportation |
| Produkt type | Hose Fittings |
| Monteringslengde | 52 mm (see drawing legend A) |
| Port type | DKR |
| Divisjon | Polymer Hose Division Europe |
| Tilkobling 1 type | Hose |
| Merke | Parker |
| Tilkobling 1 størrelse | -5 (Size) |
| Kropp materiale | Steel |
| For væske type | Air |
| Bruksområde | Hydraulics |
| Konfigurasjon | Hose to Port |
| Dråpe lengde | 28 mm (see drawing legend E) |
| Tilkoblingslengde | 28 mm (see drawing legend B) |
| Form | Elbow 90° |
| Maksimalt driftstrykk | 55.0 MPa |
| Tilkobling 2 type | Swivel |
| Spesifikasjoner møtt | BS 5200-B |
| Tilkobling 2 størrelse | 3/8"-19 inch Thread |
| Divisjon Kun fasettert | Polymer Hose Division Europe |
| Sekskant størrelse | 22 mm (see drawing legend W) |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Form | Elbow 90° |
| Produkt stil | - |
| Tilkobling 2 type | Female BSP Parallel Pipe - Swivel (60° Cone) |
| Port type | DKR 90° |
| Port størrelse | 3/8" |
| Slange indre diameter | -5 |
| Kropp materiale | Steel |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 6.0000 |
| Beskrivelse | DKR 90 DN08 ZJ |
| Produktserie navn | Medium Pressure Parkrimp No-Skive Fittings - 48 Series |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 73079290 |
| Vekt | 0.0951 |
| Vekt måleenhet | KG |
