Parker Parkrimp No‑Skive medium pressure fittings (48‑serien) er permanente, krympede hydraulikkfittings som sikrer rask og effektiv montering ved bruk av Parkers Parkrimp‑maskiner. No‑Skive‑teknologien eliminerer behovet for å fjerne slangens ytterkappe, noe som hindrer for tidlig svikt forårsaket av feil skivelengde.
48‑serien har krom‑6‑fri plating og brukes sammen med Parkers stålarmerte hydraulikkslanger, inkludert:
- GlobalCore med standard, tøff eller supertøff ytterkappe
- Elite No‑Skive med standard, tøff eller supertøff ytterkappe
- No‑Skive kompakte slanger for vannrengjøring
- No‑Skive kompakte jernbaneslanger med flammesikker ytterkappe
- Hydraulikkslanger iht. EN 853 1SN / SAE 100R1AT
- Hydraulikkslanger iht. EN 853 2SN / SAE 100R2AT
- Suge- og returslanger iht. SAE 100R4
- Flere andre slangetyper
Parker Hannifin oppfyller kravene i SAE J1273 og ISO 17165‑2, som fremhever betydningen av korrekt matching mellom slange og fitting, samt produsentdokumentert kompatibilitet.
Markeder
- Anleggsutstyr
- Sprøytestøping
- Transport
- Skogbruk og landbruk
- Materialhåndtering
- Masse- og papirindustri
Egenskaper og fordeler
- Matchet slange‑ og fittingssystem som sikrer godkjent og sikker kombinasjon, med høy kvalitet og maksimal levetid.
- No‑Skive‑teknologien gir en enkel, effektiv og trygg produksjonsprosess for montørene.
Bruksområder
- Alt anleggsutstyr
- Store sprøytestøpemaskiner
- Landbruks- og skogsmaskiner
- Containerhåndteringsmaskiner
- Høytrykksvaskere
- Papirmaskiner
Kompatible slanger (48‑serien)
- 301SN, 301TC
- 304
- 387, 387TC, 387ST
- 421SN, 421RH
- 426, 436
- 441, 441RH
- 451TC
- 461LT
- 462, 462CLF, 462TC, 462ST
- 471TC
- 477, 477ST
- 487, 487TC, 487ST
- 493
- 811
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Teknologi | Fluid & Gas Handling |
| Belegg | Chromium 6 Free-plated |
| Produkt type | Hose Fittings |
| Monteringslengde | 160 mm (see drawing legend A) |
| Port type | DKR |
| Divisjon | Polymer Hose Division Europe |
| Tilkobling 1 type | Hose |
| Merke | Parker |
| Tilkobling 1 størrelse | -24 (Size) |
| Kropp materiale | Steel |
| Bruksområde | Hydraulics |
| Konfigurasjon | Hose to Port |
| Dråpe lengde | 52 mm (see drawing legend E) |
| Tilkoblingslengde | 122 mm (see drawing legend B) |
| Form | Elbow 45° |
| Maksimalt driftstrykk | 300 bar |
| Tilkobling 2 type | Female |
| Spesifikasjoner møtt | BS 5200-D |
| Tilkobling 2 størrelse | 1-1/2"-11 inch Thread |
| Divisjon Kun fasettert | Polymer Hose Division Europe |
| Sekskant størrelse | 55 mm (see drawing legend W) |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Form | Elbow 45° |
| Produkt stil | - |
| Tilkobling 2 type | Female BSP Parallel Pipe - Swivel (60° Cone) |
| Port type | DKR 45° |
| Port størrelse | 1-1/2" |
| Slange indre diameter | -24 |
| Kropp materiale | Steel |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 2.0000 |
| Beskrivelse | DKR 45 DN40 E |
| Produktserie navn | Medium Pressure Parkrimp No-Skive Fittings - 48 Series |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 73079290 |
| Vekt | 1.2040 |
| Vekt måleenhet | KG |
