Den nye og forbedrede Global 56‑serien konsoliderer 55‑serien og 58‑serien i én felles serie. 56‑serien er kortere og mer kompakt enn 55/58‑seriens koblinger, noe som gir en systemvekt‑reduksjon på opptil 20 % og enklere føring av slangeenheter ved installasjon i trange og kompakte områder.
I tillegg er krympeprosessen for 56‑serien enklere, raskere og tryggere, ettersom hylsen krympes i full lengde. Dermed er det ikke nødvendig med markering. For de nyeste anbefalingene for bakker og krymping, se Crimpsource: http://www.parker.com/crimpsource
Markeder
- Industri
- Mobile maskiner / mobilt utstyr
- Transport
Funksjoner / Fordeler
- Konsolidering av to serier i én (55 og 58 = 56), noe som reduserer kundens lagerbehov
- Kortere og mer kompakt enn 55/58‑serien for enklere føring av slanger i trange installasjonsområder; den korte lengden kan muliggjøre bruk av slangeføring som erstatning for eksisterende albuekoblinger
- Full lengde krymp av hylsen (ingen markering nødvendig); dermed enklere, tryggere og raskere krymping enn med 55‑serien
- Vektreduksjon på opptil 20 %
- Globale delenummer med metrisk og tommebasert sekskant og endekonfigurasjoner som sikrer global tilgjengelighet
- Eksisterende 55‑serie bakker er kvalifisert og kan brukes med 56‑serien
Bruksområder
- Mediumtrykks hydrauliske applikasjoner
- Landbruksutstyr
- Bygg og anlegg
- Smøreoljer
- Materialhåndteringsutstyr
- Maskinverktøy
- Avfalls‑ og renovasjonsbiler
- Kraft‑ og forsyningsutstyr
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Teknologi | Fluid & Gas Handling |
| Belegg | Chromium 6 Free-plated |
| Industri | Transportation |
| Produkt type | Hose Fittings |
| Monteringslengde | 74.6 mm (see drawing legend A) |
| Port type | DKOS |
| Divisjon | Polymer Hose Division Europe |
| Tilkobling 1 type | Hose |
| Rør ytre diameter | 12 mm |
| Merke | Parker |
| Tilkobling 1 størrelse | -6 (Size) |
| Kropp materiale | Steel |
| For væske type | Water |
| Bruksområde | Machine Tools |
| Konfigurasjon | Hose to Port |
| Dråpe lengde | 20 mm (see drawing legend E) |
| Tilkoblingslengde | 49.4 mm (see drawing legend B) |
| Form | Elbow 45° |
| Maksimalt driftstrykk | 630 bar |
| Tilkobling 2 type | Swivel |
| Spesifikasjoner møtt | ISO 12151-2-SWE 45°-S |
| Tilkobling 2 størrelse | M20x1.5 mm Thread |
| Sekskant størrelse 2 | n/a |
| Divisjon Kun fasettert | Polymer Hose Division Europe |
| Sekskant størrelse | 24 mm (see drawing legend J) |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Form | Elbow 45° |
| Tilkobling 1 slange indre diameter | 3/8" (I.D.) |
| Tilkobling 2 type | Female Metric S - Swivel (24° Cone with O-Ring) |
| Tilkobling 2 størrelse | M20x1.5 |
| Kropp materiale | Steel |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 4.0000 |
| Beskrivelse | 24DEG SEALING CONE/O RING 45DEG ELBOW HEAVY SERIES |
| Produktserie navn | Global Fittings - 56 Series - Metric |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 73079290 |
| Vekt | 0.5000 |
| Vekt måleenhet | KG |
