2240D-04V32
2240D-04V32 Hose Polyamide BLUE, 1100 Bar 1/4`
Produktnummer: 14637
EAN: P2240D-04V32
Lagerbeholdning:
inkl. mva.
Parker High Pressure 2240D-slanger er utviklet for høy- og ultrahøytrykkapplikasjoner, og kombinerer svært god håndtering og lang levetid med høye sikkerhetsstandarder. For arbeidstrykk opptil 120 MPa.
Parker Polyflex High Pressure 2240D-slanger er utviklet for høy- og ultrahøytrykkapplikasjoner.Den svært gode håndteringen øker operatørens effektivitet, og den lange levetiden reduserer kostbare driftsavbrudd.Overlegne sikkerhetsstandarder er implementert for å ivareta operatøren.
Markeder
- Industriell rengjøring
- Marin rengjøring
- Vannskjæring (slanger > 2000 bar)
- Alle markeder som krever trykk over 700 bar for sine rengjørings- og skjæreapplikasjoner
Egenskaper og fordeler
- Kompakt design som gir bedre håndtering og plassbesparelser
- I samsvar med DIN EN 1829-2, som gir juridisk støtte og dokumentert risikokontroll
- Svært høy operatørsikkerhet som følge av oppfylte kvalitetskrav
- Designfaktor: >2:1
Applikasjoner
- Rengjøring av rør, som varmevekslere i kjemisk industri og oljeraffinerier
- Bruk som fleksibel lanse ved arbeidstrykk over 75 MPa
- For arbeidstrykk opptil 120 MPa (17 400 psi)
Tekniske spesifikasjoner
- Innerkjerne: Polyoksymetylen
- Trykkforsterkning: To spiralviklede lag av høyfast ståltråd
- Ytre kappe: Polyamid
- Standardfarge: Blå
- Temperaturområde: –10 °C til +70 °C
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Teknologi | Fluid & Gas Handling |
| Industri | Marine |
| Designfaktor | 2.5:1 |
| Produkt type | Water Hose |
| Divisjon | Polymer Hose Division Europe |
| Ytre diameter | 11.5 mm |
| Merke | Parker |
| Slange deksel type | Standard Cover |
| Innvendig diameter | 6.4 mm |
| Maksimal driftstemperatur | 70 °C |
| Bruksområde | Water Jet Cutting |
| Slange innerrør materiale | Polyoxymethylene (POM) |
| Slange forsterkningsmateriale | 2 Spirals of High Tensile Steel Wire |
| Medier | Water |
| Maksimalt driftstrykk | 1100 bar |
| Vekt | 0.13 lb/ft |
| Minimum driftstemperatur | -10 °C |
| Kompatibel kobling | TX Series |
| Spesifikasjoner møtt | DIN 1829-2 |
| Dekselmateriale | Polyamide (PA) |
| Minimum bøy radius | 4.331 inch |
| Divisjon Kun fasettert | Polymer Hose Division Europe |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Dekselmateriale | Polyamide - Standard |
| Maksimal driftstemperatur | 70°C, 158°F |
| Slange ID tommer | 1/4 |
| Slange ID mm | 6.4 |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 1.0000 |
| Beskrivelse | WP. 1100 BAR / BP. 2750 BAR ID. 6.4 mm / OD. 11.6 mm |
| Produktserie navn | High Pressure Hose Series - 2240D - Europe |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 39173100 |
| Vekt | 0.1901 |
| Vekt måleenhet | KG |
