LEGACY – Parkers direktevirkende 2‑veis magnetventiler av spoletypen, med 2 posisjoner, dekker et flowområde på opptil 75 l/min (20 gpm) og trykk på opptil 350 bar (5000 psi). Ventilene leveres både som normalt lukket og normalt åpen.
Parkers direktevirkende 2‑veis magnetventiler med 2 posisjoner og spoleutførelse har et velprøvd design som sikrer pålitelig og forutsigbar ytelse, med lavt trykktap og minimal hysterese. Ventilene kan operere i hydrauliske systemer med volumstrømmer på opptil 75 l/min (20 gpm) og arbeidstrykk opp til 350 bar (5000 psi), og leveres i både normalt åpen og normalt lukket utførelse.
Parkers 2‑veis, 2‑posisjons magnetventiler av spoletypen er ideelle for på/av‑applikasjoner der det ikke nødvendigvis er krav til lav lekkasje slik man oppnår med poppet‑ventiler, men hvor enkel, magnetstyrt retningskontroll er tilstrekkelig. Ventilene kan benyttes i et bredt spekter av maskiner innen mobile, industrielle og produksjonsrelaterte markeder.
Markeder
- Lift og personløftere (Aerial)
- Landbruk
- Bygg og anlegg
- Materialhåndtering
- Diverse industri
- Diverse produksjonsindustri
- Diverse mobile applikasjoner
Egenskaper / Fordeler
- Utskiftbare, helstøpte spoler med lavt strømforbruk
- Høy strømningskapasitet
- Manuell overstyring tilgjengelig
- Standardiserte ventilhus og patronutforminger
- Ingen dynamiske tetninger
- Lav hysterese
- Alle eksterne deler er sinkbelagt
Bruksområder
- Aktiveringsapplikasjoner
- Avlastnings‑ og utlastingsapplikasjoner
Tilleggsinformasjon – teknisk innsikt
Direktevirkende spoleventiler har rask respons på spolespenning og kan blokkere strømning i begge retninger. Noe intern lekkasje vil forekomme på grunn av klaringene rundt spolen. Dersom det stilles krav til lekkasje under 5 dråper per minutt, anbefales det å vurdere Parkers 2‑veis poppet‑ventiler.
Selv om ventilen tillater toveis gjennomstrømning, er den foretrukne strømningsretningen – på grunn av strømningskrefter – fra siden av patronen (port 2) mot nesen (port 1).
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Driftstemperatur | -34 to +121 °C |
| Trådnett skjerm inkludert | No |
| Spole mutter tiltrekkingsmoment | 4.1 Nm |
| Divisjon | Hydraulic Valve Systems Division |
| Tetningsmateriale | Nitrile |
| Responstid | 50 ms |
| Kropp materiale | N/A |
| For væske type | Mineral-based or synthetic hydraulic fluids |
| Installasjonsmoment | 30 Nm |
| Spole type | 1/2" Super Coil |
| Maksimal driftstemperatur | +121 °C |
| Funksjon | 2-way |
| Monteringstype | Screw in cartridge valve |
| Overstyringsfunksjonalitet | N/A |
| Konfigurasjon | Normally Open |
| Hulrom størrelse | C09-2 |
| Maksimalt driftstrykk | 350 bar |
| Vekt | 0.31 kg |
| Minimum driftstemperatur | -34 °C |
| Strømningshastighet | 19 L/min |
| Filter effektivitetsvurdering | ISO 4406 18/16/13, SAE Class 4 |
| Maksimal strømningshastighet | 19 L/min |
| Ventil materiale | All parts steel. All operating parts hardened steel |
| Inngangsspenning | 85% of rated voltage at 72°F (20°C) min |
| Maksimal kinematisk viskositet | 45-2000 SSU (6 to 420 cSt) |
| Aktiveringstype | Electrical |
| Driftstype | Solenoid operated |
| Lekkasjerate | 82 CC/min @ 3000 PSI (210 BAR) cm3/min |
| Maksimal innløpstrykk vurdering | 350 bar |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Maksimal innløpstrykk vurdering | 5000 PSI, 350 BAR |
| Strømningshastighet | 5 GAL/MIN, 19 L/MIN |
| Trådnett skjerm inkludert | No |
| Tetningsmateriale | Nitrile |
| Aktiveringstype | Electrical |
| Konfigurasjon | Normally Open |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 50.0000 |
| Beskrivelse | SOL CART VALVE 2/2 N.O. |
| Produktserie navn | 2 Way Spool Type Solenoid Valve |
| Opprinnelsesland | MX |
| Toll kode | 8481200020 |
| Vekt | 0.3100 |
| Vekt måleenhet | LB |
