1-P Serie 43 - Straight JIC Swivel 1 5/16 x 1
Parker sine bestselgende 43‑serie krympede hydraulikkkoblinger er et komplett utvalg av kostnadseffektive, permanente krympkoblinger for bruk sammen med Parkrimp‑familien av krympemaskiner.
43‑serien med hydraulikkkoblinger fra Parker Hannifin er kjent for sin enkle montering, brede utvalg av vinkler og endekonfigurasjoner, slangekompatibilitet og omfattende bruk på tvers av markeder. Denne kostnadseffektive serien med permanente krympkoblinger er utviklet for bruk sammen med Parkrimp‑krympemaskiner for å gi “bite‑the‑wire” tetting og høy holdekraft. Når de brukes sammen med Parker sine No‑Skive‑slanger, kan 43‑serien monteres uten å fjerne slangens ytterkappe, noe som eliminerer for tidlig slangesvikt forårsaket av avskaving som er for lang eller for kort.
43‑serien har én‑dels konstruksjon med krom‑6‑fri overflatebehandling, og er kompatibel med hydraulikkoljer basert på petroleum og smøreoljer, samt fosfatester‑baserte hydraulikkvæsker. Typiske bruksområder inkluderer hydraulikk med industristandard, konstant arbeidstrykk, høy temperatur, lav temperatur og suge‑ og returapplikasjoner. Serien leveres i størrelser fra ¼ tomme til 2 tommer i et stort utvalg endekonfigurasjoner. 43‑serien finnes i mer enn 2500 varianter og er tilgjengelig globalt. For svært korrosive miljøer leveres 43‑serien også i rustfritt stål.
Markeder
- Transportation
- RV & Bus
- Military
- Construction
- Agriculture
- Grounds & Building Maintenance
- Forestry
- Railroad
- Utility Equipment
- Personnel Lift Equipment
- Machine Tool
- Oil Field Service
- Waste & Refuse
- Material Handling
- Marine
- Paving & Road Maintenance
- Ground Support Equipment
- Industrial
- Mining
Funksjoner / Fordeler
- Lav monteringkraft
- Imperial HEX
- Rustfritt stål‑alternativ tilgjengelig
- Bredt utvalg av endekonfigurasjoner
- Én‑dels konstruksjon reduserer kompleksitet og potensielle lekkasjepunkter
- No‑Skive‑teknologi gir en enkel, effektiv og sikker produksjonsprosess
Bruksområder
- Hydraulikkvæsker og smøreoljer basert på petroleum
- Fosfatester‑baserte hydraulikkvæsker
Kompatible slanger
- 187TC/ST (‑4 til ‑16)
- 301LT
- 302
- 304
- 351TC, 351ST
- 387/TC/ST (kun ‑4 til ‑20)
- 422
- 424
- 426
- 431
- 436
- 451TC, 451ST
- 471TC, 471ST
- 472TC
- 482TC, 482ST
- 487/TC/ST (kun ‑4 til ‑16)
- 722/TC/ST
- 787/TC/ST (kun ‑4 og ‑6)
- 797/TC/ST (kun ‑4 og ‑6)
- 881
- GST II Series 7092
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Teknologi | Fluid & Gas Handling |
| Belegg | Chromium 6 Free-plated |
| Industri | Oil & Gas |
| Produkt stil | Female JIC 37° - Swivel |
| Produkt type | Crimp Fittings No-Skive |
| Monteringslengde | 92 mm (see drawing legend A) |
| Port type | DKJ |
| Divisjon | Polymer Hose Division Europe |
| Tilkobling 1 type | Hose |
| Tilkobling 1 størrelse | -16 (Size) |
| Tilkoblingsstørrelse | 1-5/16"-12 inch Thread |
| Kropp materiale | Steel |
| For væske type | Lubricants (Oils) |
| Port størrelse | 1 inch |
| Bruksområde | In-Plant Automotive |
| Konfigurasjon | Hose to Port |
| Tilkoblingslengde | 51 mm (see drawing legend B) |
| Form | Straight |
| Flens størrelse | n/a |
| Bak opp sekskant størrelse | 34 mm |
| Tilkobling 2 type | Swivel |
| Ansvarsfraskrivelse | The user, through its own analysis and testing, is solely responsible for making the final selection of the system and components and assuring that all performance, endurance, maintenance, safety and warning requirements of the application are met. The u |
| Mutter sekskant størrelse | 38 mm |
| Spesifikasjoner møtt | ISO 12151-5-SWS |
| Tilkobling 2 størrelse | 1-5/16"-12 inch Thread |
| Slange indre diameter | 1 inch |
| Konstruksjonsmaterialer | Steel |
| Sekskant størrelse 2 | 1-3/8 inch (see drawing legend H) |
| Sekskant størrelse 1 | 1-1/2 inch (see drawing legend W) |
| Banjo port diameter | n/a |
| Divisjon Kun fasettert | Polymer Hose Division Europe |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Form | Straight |
| Produkt stil | Female JIC 37° - Swivel |
| Port tilkobling | 1" |
| Sekskant type | Inch |
| Slange ID størrelse | -16 |
| Konstruksjonsmaterialer | Steel |
| Tilkobling 2 type | Female JIC 37° - Swivel |
| Tilkobling 2 størrelse | 1" |
| Kropp materiale | Steel |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 10.0000 |
| Beskrivelse | 43-F-S-JIC 37-STR |
| Produktserie navn | Crimp Style Hydraulic Hose Fitting - 43 Series Fittings - Europe |
| Opprinnelsesland | US |
| Toll kode | 8412909085 |
| Vekt | 0.9260 |
| Vekt måleenhet | LB |
