Parker sine Parkrimp No‑Skive høytrykkskoblinger i 70‑serien er permanente, krympede hydraulikkkoblinger som muliggjør rask montering sammen med vår familie av Parkrimp‑krympemaskiner. Montering av No‑Skive slanger og koblinger krever ikke fjerning av slanges ytterkappe. Dette eliminerer for tidlig svikt i hydraulikkslanger forårsaket av avskaving som er for lang eller for kort.
70‑serien har krom‑6‑fri overflatebehandling og brukes sammen med Parker No‑Skive Compact hydraulikkslanger med tre lag stålomspunnet armering og No‑Skive firelags multispiralslanger.
Parker Hannifin oppfyller også kravene i SAE J1273 og ISO 17165‑2, som legger særlig vekt på korrekt sammenkobling av slange og kobling og på kompatibilitet dokumentert av produsenten.
Markeder
- Construction Equipment
- Transportation
- Forestry
- Agriculture
Funksjoner / Fordeler
- Matchet slange- og koblingssystem garanterer en godkjent og sikker kombinasjon samt høyeste kvalitet og sikkerhet kombinert med lengst mulig levetid for sluttproduktet.
- No‑Skive‑teknologien gir den enkleste, mest effektive og tryggeste monteringsprosessen for produksjonsmiljøer.
Bruksområder
- Alle typer anleggsmaskiner
- Landbruks- og skogsmaskiner
- Generelle høytrykks hydrauliske applikasjoner
Parker Parkrimp høytrykkskoblinger – 70‑serien er kompatible med følgende slanger:
- 371LT, 372, 372RH og 372TC
- 701
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Teknologi | Fluid & Gas Handling |
| Industri | Transportation |
| Produkt type | Crimp Fittings No-Skive |
| Monteringslengde | 67 mm (see drawing legend A) |
| Port type | DKOS |
| Divisjon | Polymer Hose Division Europe |
| Tilkobling 1 type | Hose |
| Rør ytre diameter | 12 mm |
| Merke | Parker |
| Tilkobling 1 størrelse | 3/8 inch Hose I.D. |
| Kropp materiale | Stainless Steel |
| For væske type | Air |
| Bruksområde | High Pressure Hydraulics |
| Konfigurasjon | Hose to Port |
| Dråpe lengde | 37 mm (see drawing legend E) |
| Tilkoblingslengde | 38 mm (see drawing legend B) |
| Form | Elbow 90° |
| Maksimalt driftstrykk | 63.0 MPa |
| Tilkobling 2 type | 24° Cone (with O-Ring) |
| Spesifikasjoner møtt | ISO 12151-2-SWE-S |
| Tilkobling 2 størrelse | M20x1.5 mm Thread |
| Divisjon Kun fasettert | Polymer Hose Division Europe |
| Sekskant størrelse | 24 mm (see drawing legend W) |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Form | Elbow 90° |
| Tilkobling 2 type | Female Metric S - Swivel (24° Cone with O-Ring) |
| Port type | DKOS |
| Port størrelse | 12 mm |
| Slange indre diameter | -6 |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 5.0000 |
| Beskrivelse | Female Metric Swivel S series O-ring - 90° Elbow |
| Produktserie navn | High Pressure Parkrimp No-Skive Fittings - 70 series |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 73072290 |
| Vekt | 0.1520 |
| Vekt måleenhet | KG |
