Parker sine Parkrimp No-Skive hydraulikkfittings for middels trykk, 48‑serien, er permanente, krympetype hydraulikkfittings som muliggjør en rask montering med vår Parkrimp‑familie av krympemaskiner. Montering av No‑Skive slanger og fittings krever ikke fjerning av slanges ytterkappe. Dette eliminerer tidlig havari på hydraulikkslanger som kan oppstå når skiving er gjort for langt eller for kort.
48‑seriens fittings har krom‑6‑fri overflatebehandling og brukes sammen med Parker sine hydraulikkslanger med stålfletting, som for eksempel GlobalCore med standard, tough eller super tough ytterkappe, Elite No‑Skive med standard, tough eller super tough ytterkappe, No‑Skive kompakte vannrengjøringsslanger, No‑Skive kompakte jernbaneslanger med flammehemmende ytterkappe, hydraulikkslanger i henhold til EN 853 1SN / SAE 100R1AT, EN 853 2SN / SAE 100R2AT, suge- og returslanger i henhold til SAE 100R4, og mange flere.
Parker Hannifin oppfyller også kravene i SAE J1273 og ISO 17165‑2, som legger særlig vekt på korrekt kombinasjon av slange og fittings samt dokumentert kompatibilitet fra produsenten.
Markeder
- Construction Equipment
- Injection Moulding
- Transportation
- Forestry and Agriculture
- Materials Handling
- Pulp and Paper
Egenskaper / Fordeler
- Matchet slange‑ og fittingssystem som garanterer en godkjent og sikker kombinasjon og gir høyeste kvalitet og sikkerhet, kombinert med lengst mulig levetid på sluttproduktet for brukerne.
- No‑Skive‑teknologien gir den enkleste, mest effektive og sikreste monteringsprosessen for montørene.
Bruksområder
- Maskiner for anleggssektoren
- Store sprøytestøpemaskiner
- Landbruks- og skogbruksmaskiner
- Maskiner for containerhåndtering
- Høytrykksspylere
- Papirmaskiner
Parker Parkrimp fittings for middels trykk – 48‑serien er kompatible med følgende slanger
- 301SN, 301TC
- 304
- 387, 387TC og 387ST
- 421SN, 421RH
- 426 og 436
- 441 og 441RH
- 451TC
- 461LT
- 462, 462CLF, 462TC og 462ST
- 471TC
- 477 og 477ST
- 487, 487TC og 487ST
- 493
- 811
| Parker desc attributter | |
|---|---|
| Teknologi | Fluid & Gas Handling |
| Belegg | Chromium 6 Free-plated |
| Industri | Off-road Machinery |
| Produkt type | Hose Fittings |
| Monteringslengde | 150 mm (see drawing legend A) |
| Port type | SFS |
| Divisjon | Polymer Hose Division Europe |
| Tilkobling 1 type | Hose |
| Merke | Parker |
| Tilkobling 1 størrelse | -24 (Size) |
| Kropp materiale | Steel |
| For væske type | Air |
| Bruksområde | Hydraulics |
| Konfigurasjon | Hose to Port |
| Dråpe lengde | 44 mm (see drawing legend E) |
| Tilkoblingslengde | 112 mm (see drawing legend B) |
| Form | Elbow 45° |
| Flens størrelse | 64 mm (see drawing legend F) |
| Maksimalt driftstrykk | 42.0 MPa |
| Tilkobling 2 type | Flange |
| Spesifikasjoner møtt | ISO 12151-3-E45-S |
| Tilkobling 2 størrelse | 1-1/2 inch |
| Divisjon Kun fasettert | Polymer Hose Division Europe |
| Parker def attributter | |
|---|---|
| Form | Elbow 45° |
| Produkt stil | - |
| Tilkobling 2 type | SAE Code 62 Flange Head |
| Port type | SFS |
| Port størrelse | 1-1/2" |
| Slange indre diameter | -24 |
| Kropp materiale | Steel |
| Parker | |
|---|---|
| Eske antall | 2.0000 |
| Beskrivelse | SFS 45 DN40 E |
| Produktserie navn | Medium Pressure Parkrimp No-Skive Fittings - 48 Series |
| Opprinnelsesland | DE |
| Toll kode | 73079980 |
| Vekt | 1.0280 |
| Vekt måleenhet | KG |
